Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Vytápění průmyslových hal a velkých objektů
Archiv článků od 29.9.2010 do 26.5.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Viessmann
26.5.2012
VIESSMANN, spol. s r.o.

V rámci projektu nové kotelny na pražské Velké Ohradě bylo navrženo řešení, které zahrnovalo instalaci čtyř teplovodních kotlů Viessmann Vitomax 200 LW, každý o výkonu 3,9 MW. Kotle byly osazeny hořáky typu Weishaupt G 60/2-A. Nový výkon kotelny byl navýšen o 4 MW, ve srovnání s původní VOK 7. Důvodem bylo napojení dvou nových bytových věžáků a hasičské stanice.

18.5.2012

V oboru vytápěcí techniky pro průmyslové haly nedochází tak rychle k zásadním technologickým změnám. LERSEN se již vloni představil mimořádným výrobkem COMPACT, který je naprosto nejúčinnějším tmavým infrazářičem na trhu se svými 80,7% sálavé účinnosti. Dnes Vám tato společnost představuje plynový ohřívač vzduchu LERSEN ALFA.

14.3.2012
SECESPOL-CZ, s. r. o., Ing. Ivan Zrak

Parní CVS velkých výkonů jsou často osazovány klasickými trubkovými výměníky tepla vyráběnými na zakázku. Takové řešení je finančně i prostorově náročné. Společnost SECESPOL-CZ nabízí řešení CVS s použitím sériově vyráběných spirálových výměníků JAD. Jedním z nich je nově vybudovaná CVS v Ružomberku.

7.11.2011
UPONOR, s.r.o. (CZ)

Prostory průmyslových hal jsou finančně velmi náročné na zabudování kvalitního topného systému. Systémy Uponor pro podlahové vytápění průmyslových hal jsou zabudovány přímo do podlahy tovární haly, tak není prakticky nutná žádná pravidelná údržba systému. Následně dochází k radikálnímu snížení provozních nákladů a tedy i k rychlému návratu vložených investic.

6.9.2011
KOTLE LOOS, spol. s r.o.

Úspora provozních nákladů vede k zlepšení ekonomické návratnosti, proto variantu parního kotle s integrovaným ekonomizérem využívá čím dále více zákazníků společnosti KOTLE LOOS. Článek ukazuje již třetí realizaci podobného typu v ČR, konkrétně CHEMOTEX Děčín. Dnes je již jasné, že další budou následovat.

6.9.2011
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Lubomír Kuchynka

Topení představuje v provozu téměř každého objektu jednu z nejvyšších nákladových položek. Tento fakt je důvodem proč stále více provozovatelů nebo majitelů budov hledá jiný způsob vytápění, než jakým je standardně obvykle plynové, elektrické nebo centrální zásobování teplem.

13.8.2011
Flamco CZ s.r.o.

Příklad rekonstrukce budovy bývalého Okresního soudu ve Vranově nad Topľou, postavené v šedesátých letech minulého století. Použit byl stavebnicový systém MEIBES pro velké kotelny se spojkami Victaulic.

2.8.2011
tisková zpráva Naveletrh s.r.o.

WTT-Expo je jediný evropský veletrh pro průmyslové výměníky tepla, přenos tepla a chladicí techniku. Poprvé se letos uskuteční specializovaná expozice systémů vytápění hal a aktuálně např. optimální zpětné získávání tepla ze vzduchu odváděného z průmyslových hal, speciální výměníky i tepelná čerpadla.

21.6.2011
KOTLE LOOS, spol. s r.o.

Hlavním tématem byla úspora energie a redukce CO2. Pozornost upoutala především novinka firmy LOOS – plně automatické najíždění, udržování v pohotovostním režimu a odstavování středotlakých parních kotlů SUCcess. Hlavními znaky této regulace je inteligence, plnoautomatický provoz a šetrné zacházení s kotlem při startu a vypínání.

Compact - Larsen TZB-info
7.6.2011

Renomovaný český výrobce průmyslového vytápění Lersen představuje mimořádnou novinku. Jedná se o zcela nový a do značné míry převratný model tmavého infrazářiče pro vytápění hal, který jak svými parametry, tak svou funkcí, ale i způsobem instalace posouvá pomyslnou laťku vývoje zase o něco výš.

31.3.2011
Varimatik

Jak probíhala rekonstrukce kotelny základní školy? Co vedlo město k tomu, aby kotelnu rekonstruovalo? Jaká je účinnost nového kotle? O kolik díky výměně kotle poklesly náklady na vytápění? Došlo ke snížení emisí? To jsou otázky, které by mohl zodpovědět popis realizace s konkrétními technickými parametry.

17.3.2011
Varimatik

Přemýšlíte o nákupu nového kotle? Uvažujete o možnosti vytápění peletkami? Nebo chcete raději vytápět tradičním uhlím či směsnými palivy? Kotle Varikot spalují uhlí a jakékoliv peletky, kotle Varimatik uhlí, dřevní štěpku a tzv. "směsné peletky", přičemž minimalizují tvorbu škodlivin.

17.11.2010
KOTLE LOOS, spol. s r.o.

Společnost KOTLE LOOS s.r.o. Vás srdečně zve na svou expozici na mezinárodním odborném veletrhu Aqua-therm Praha 2010, kde bude prezentovat velký potenciál inovované kotlové techniky. Patří do ní například nový třítahový parní kotel LOOS U-MB.

2.11.2010
SECESPOL-CZ, s. r. o.

Polský výrobce výměníku tepla SECESPOL GROUP, známý v ČR zejména dodávkami trubkových výměníků JAD, rozšiřuje výrobu vlastní řady pájených výměníků tepla L Line. Reaguje tak na trvale rostoucí spotřebu pájených výměníků ve většině průmyslových odvětví. Typová řada je rozšířena o několik nových modelů.

30.10.2010
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Ing. Lubomír Kuchynka

Přesvědčil se o tom například irský farmář, pro kterého jsme realizovali již druhou instalaci tepelných čerpadel na jeho vepříně. První etapa modernizace vytápění tepelnými čerpadly, která proběhla před rokem, byla tak úspěšná, že vyvolala etapu druhou. Nyní je farma vytápěna kompletně tepelnými čerpadly o celkovém výkonu 100 kW.

16.10.2010
KOTLE LOOS, spol. s r.o.

Vynikající spoluprací s pracovníky tepelné soustavy s. p. DIAMO ve Stráži pod Ralskem při přípravě i realizaci vznikl jedinečný celek zařízení včetně řízení, který je skutečnou ukázkou kvality a spolehlivosti výrobků Loos.

29.9.2010
KOMEXTHERM Praha, spol. s r.o.

Firma KOMEXTHERM Praha spol. s r.o. vyrábí celou řadu výrobků, které zajišťují hospodárný a šetrný provoz celé otopné soustavy. V letošním roce firma uvádí na trh novinku – regulátor KOMEXTHERM RIT 06 D. Tento regulátor je založen na principu směšování kotlové a zpáteční vody otopné soustavy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama