Vnitřní jednotka VVM 225 tvoří v kombinaci s tepelnými čerpadly vzduch-voda kompletní systém pro energeticky úsporné a ekologické vytápění, aktivní chlazení a ohřev vody v domácnosti nebo v bazénu.
Koupací sudy BeF s vnitřními kamny, to je stylový doplněk zahrady, terasy či balkónu a zároveň velmi praktická záležitost. Nemusíte čekat na přízeň počasí, jejich sezóna je celoroční. Hodí se pro romantický odpočinek ve dvou se sklenkou dobrého vína, k dovádění s dětmi, nebo netradiční zábavu s partou přátel.
Existuje mnoho důvodů, proč zvolit plošné vytápění/ chlazení. Kromě větší prostorové dispozice pro bytové zařízení dodává především sálavé teplo, které zajišťuje rovnoměrné rozvržení příjemné teploty na velké vytápěcí ploše. U tohoto typu vytápění postačuje nízká teplota přívodu a provozní teplota, protože celá podlaha a nebo stěna je využívána jako otopná plocha.
Energetický regulační úřad vydal zprávy o provozu elektrizační a plynárenské soustavy za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zatímco výroba elektřiny v porovnání se stejným obdobím loňského roku mírně klesla, spotřeba se naopak zvýšila. Výrazně se v porovnání s loňským druhým čtvrtletím navýšila spotřeba plynu, důvodem byly především nízké venkovní teploty v dubnu a v květnu.
Recenzovaný Keramické komínové vložky pro stavbu komínových systémů jsou tradičním a žádaným materiálem, a to hlavně díky vysoké odolnosti proti žáru a korozi. Z důvodů snížení emisí CO2, tj. dosažení vyššího zužitkování paliv a snížení nákladů na vytápění, ale také pro snížení emisí CO a prachových podílů (zvýšení čistoty spalin) jsou zaváděny na trh nové kotle pro spalování pevných, kapalných a plynných paliv s vyšší účinností. Tyto kotle využívají i latentní teplo spalin a v komínovém systému tak vzniká kondenzát. Proto jsou na komínové systémy kladeny vyšší požadavky na odolnost vůči vlhkosti, kondenzátu, ale také i na sníženou plynopropustnost, která je vyžadována u energeticky pasivních domů.
U deskových otopných těles je základním výběrovým parametrem poměr tepelného výkonu a ceny. Základním, nikoliv však jediným. Pro projekty a montáže je dalším a neméně důležitým parametrem variabilita, kterou otopné těleso nabízí. Po optimalizaci vzdálenosti desek, tvaru prolisů a přídavných konvekčních ploch se zdálo, že je vývoj ukončen.
Nové designové ovladače Madoka s pokročilými a uživatelsky přívětivými funkcemi jsou určeny pro komfortní ovládání zařízení Daikin určených pro chlazení a vytápění v rezidenčních a komerčních budovách, od rodinných domů až po rozsáhlé administrativní, hotelové aj. objekty. Pro každou skupinu zařízení, tedy tepelná čerpadla Daikin Altherma 3, VRV systémy a nebo SkyAir jednotek je určen odpovídající ovladač Madoka.
Druhá část článku na téma spalování dřevěných pelet navazuje na část první, jejímž hlavním obsahem byl teoretický rozbor problému a nástin podmínek zatřídění spalinové cesty odvádějící spaliny od peletového spotřebiče dle ČSN EN 1443. V této části je zpracován rozbor výpočtu dle ČSN EN 13 384-1:2016, výpočtu dimenze přívodu vzduchu a návrh konstrukčního provedení.
Odborný Po zateplení bytových domů je nutné změnit provozní parametry otopné soustavy. Článek popisuje rizika jednotlivých zapojení a způsoby možných řešení úprav parametrů otopné vody na vstupu do objektu. Některá řešení mohou být v daném domě nerealizovatelná z technických nebo ekonomických důvodů.
TZB-info doporučuje Přestože jsou tepelná čerpadla země-voda na českém trhu dobře dostupná již přes 25 let, při jejich uplatnění nejsou vždy respektovány základní principy. Během uvedených let došlo navíc k velkému technickému rozvoji, rozvoji teoretických i praktických znalostí, a ty je žádoucí využít, jak ukazuje autor článku. A to nikoliv jen při návrhu výkonově velkých zařízení. Neboť jedině tak získá provozovatel tepelného čerpadla očekávaný ekonomický prospěch spojený i s potřebnou ochranou životního prostředí.
Recenzovaný Článek se zabývá technologií BIM v součinnosti s projektováním TZB. Téma je rozděleno do dvou částí. V první části je popsána komplexní problematika týkající se technologie BIM a její zavedení v TZB praxi. V druhé části je znázorněno porovnání výpočtu tepelných ztrát dle ČSN EN a pomocí BIM nástroje.