Čeští úředníci zcela zbytečně posílají naši energetiku na chvost Evropy, říká v rozhovoru pro TZB-info Ing. Cyril Svozil, předseda představenstva FENIX Group, která exportuje prvky a systémy pro elektrické vytápění do mnoha zemí světa.
Pouze do 14. 10. 2019 máte možnost sjednat si nabídku Plyn z první ruky - Ceník 2020, se kterým si můžete až do konce roku 2020 zajistit cenu oproti našemu běžnému ceníku ještě o 100 Kč na MWh výhodněji. Pokud si navíc jako nový zákazník sjednáte tento ceník online, získáte až do konce roku 2020 snížené měsíční poplatky.
Odborný Spravedlnost v rozdělování nákladů na vytápění bytů v bytových domech si bohužel nejčastěji berou do úst lidé, kteří nemají ponětí, na jakých principech je vytápění těchto domů založeno. Z neznalosti potom vytvářejí problém tam, kde vůbec není, a k jeho následnému „vyřešení“ sestrojují bizarní konstrukce. Potíž je v tom, že obor vytápění se točí kolem fyzikálních veličin teplo a teplota, jejichž názvy znějí v češtině velice podobně, a lidé je tudíž často zaměňují, přestože jsou významově naprosto odlišné. Pokusím se proto celou anabázi s řešením spravedlnosti ve vytápění přiblížit na jiném, doufejme názornějším, byť hypotetickém příběhu.
Recenzovaný Příspěvek se věnuje srovnáním reálných spotřeb energie s hodnotami vypočtenými v průkazu energetické náročnosti (PENB), a to u dvou budov: Novostavby nízkoenergetického rodinného domu a staršího bytového domu. V obou případech se jedná o dřevostavby. Následně jsou formou koeficientů užití domu definovány základní rozdíly mezi průkazem a realitou z hlediska spotřeby energie.