Jsi topenář? Využij jedinečnou šanci soutěžit s Intergasem a vyhrát dodávku Peugeot Expert vybavenou profesionální vestavbou nebo jeden z devíti kotlů Intergas.
Zkapalněný propan je srovnáván s ostatními zdroji energií z pohledu uhlíkové stopy. Výhodou propanu je možnost technicky jednoduše vytvořit zásobu energie přesahující období jednoho roku a doplňovat energetické hospodářství budovy při využití nestabilních obnovitelných zdrojů závislých na slunečním svitu.
Základem zámku v Kosmonosích, malém městě poblíž Mladé Boleslavi, byla v letech 1560–1570 Adamem Krajířem vybudovaná renesanční tvrz. V současné době je budova zámku památkově chráněna a víceúčelově využívána. Jako zdroj tepla v zámecké kotelně po více než desítku let bezpečně pracovaly dva plynové kotle Hydrotherm s atmosferickými hořáky. Postupně se začaly hromadit problémy se servisem a dostupností náhradních dílů a tak provozovatel zámku, město Kosmonosy, rozhodlo o její modernizaci.
TZB-info doporučuje Jaký způsob vytápění je nejlepší? Odpověď závisí na řadě kritérií. Pokud bude investor i provozovatelem, konečné rozhodnutí nezávisí jen na pořizovací ceně použitých výrobků, nákladech na jejich instalaci a nákladech na palivo, plyn, elektřinu. Rozhodnutí ovlivní i kritéria jiná.
Firmám, které jsou napojeny na automobilový průmysl, se v Čechách daří. Kromě rostoucí poptávky po nových vozech hraje roli i ekonomické nastavení výroby jednotlivých dodavatelů, ve kterém jsou důležité provozní náklady. Celá řada větších či menších podniků proto byla nucena přistoupit k efektivnějším a ekonomičtějším řešením. Například v oblasti energetických zdrojů.
U běžných věcí, jako jsou jídlo či služby, téměř okamžitě poznáme, co je nepřiměřeně drahé, a odmítneme zaplatit zbytečně moc. Když nám číšník přinese pivo pod míru, obratem mu ho vrátíme. Jak ale zjistit, zda neplatíme zbytečně moc za energie? Na to jsme se zeptali největšího českého těžaře zemního plynu - MND (Moravských naftových dolů).
Spalování je konverze primární chemické energie obsažené v palivu (např. uhlí, ropa, zemní plyn nebo dřevo) na teplo (sekundární energii) oxidačním procesem. Spalování je proto technický pojem pro chemickou reakci mezi kyslíkem a spalitelnou složkou obsaženou v palivu, doprovázenou uvolněním energie. Spalovací procesy probíhají za vysokých teplot (až 1 000 °C i výše).