Aerodynamický tvar spalovacích komor

Na topeništi krbové vložky záleží
Datum: 27.11.2017  |  Organizace: BeF Home, s.r.o.  |  Firemní článek

Při výběru krbové vložky či kamen velice záleží na materiálu, ze kterého je vyrobena. A to zejména u topeniště, které je základem procesu celého vytápění. Často je však zrovna tato část krbu podceňována.

BeF Home, s.r.o.
Kotvrdovice 277
679 07 Kotvrdovice

tel.:+420 516 428 240
e-mail:
web:www.befhome.com

Klasické krbové vložky znáte bez akumulační výstelky spalovacích komor. Tradičně se můžete setkat s krby, které jsou celolitinové, ocelové nebo dokonce i stará klasika, krby otevřené. Jejich pořizovací cena je sice příznivá, ale mají jednu obrovskou nevýhodu. Tak jak rychle se krb nahřeje a předává teplo do prostoru, tak i stejně rychle zchladne. Takové řešení se možná hodí do domů z minulého století a víkendových chat a chalup, ale ne do moderních a nízkoenergetických budov.

Proudění spalin u Feelu a Thermu
Proudění spalin u Feelu a Thermu

Z tohoto důvodu začali výrobci krbových vložek topeniště osazovat akumulačním materiálem. Nejčastěji využívaný materiál se nabízí šamotové tvarovky. Ty dodají topeništi větší výhřevné schopnosti, pozvednou úroveň celé sestavy a hlavně prodlouží výhřevnost tím, že do sebe naakumulují přebytečné teplo, které následně pozvolna uvolňují do prostoru i po vyhasnutí plamene v krbové vložce. Samozřejmě i šamot má své nevýhody jako je jeho vysoká nasákavost a křehkost. Každý, kdo si pořídí krbovou vložku s šamotovou výstelkou, musí počítat s tím, že po letech používání bude muset obložení vyměnit. Tepelným rozpínáním materiálu vznikají totiž na tvarovkách vlasové trhliny a začínají se postupně drolit.

Prvenství v akumulačních materiálech nabízí český výrobce krbových vložek firma BeF Home. Ta ocelové topeniště obkládá materiálem vyvinutým speciálně jejich firmou s názvem Carcon. Jedná se o vysoce kvalitní žárobeton. Oproti klasickému šamotu je mnohem pevnější, takže se nemusíte bát, když vám při přikládání dřeva do topeniště nějaký ten kousek vypadne z ruky. Pro srovnání obou materiálů se doporučujeme podívat na video od výrobce (viz. odkaz zde). Akumulační schopnosti tohoto materiálu Vás také mile překvapí. Rychle přebytečnou energii naakumuluje a následně ji předává dlouhou dobu do prostoru.

Nyní však firma BeF Home přichází s inovativním konstrukčním prvkem, kde se zaměřuje i na tvar akumulačního topeniště. Vyvinuli revoluční tvar spalovacích komor, které jsou konstruované na základě aerodynamických testů. Tím je dosaženo dokonalého modelu proudění spalin a maximální účinnosti. Strukturovaný aktivní povrch carconů zachycuje partikulární částice s následným dopalováním. Navíc oproti základnímu modelu carconů je v ohništi masivnější vrstva akumulačního materiálu carconu, a to až o 100 %. Díky tomuto nejmasivnějšímu materiálu na trhu, vydrží déle nahřáté topeniště a to až 12 hodin. To vše prodlužuje nejen čas mezi přikládáním, ale snižuje i celkovou spotřebu paliva. Celé toto řešení hlavně přispívá k celkové tepelné pohodě.

BeF Therm 8
BeF Therm 8
Šamotové topeniště
Šamotové topeniště

 

Datum: 27.11.2017
Organizace: BeF Home, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo FENIX
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo THERMONA
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVlastník Automatických mlýnů odmítá, že je koupil pro spekulaceMobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí jeNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RC