Od března letošního roku je nabídka společnosti OPOP spol. s r.o. rozšířena o automatický kotel na spalování hnědého uhlí H824-A. Sestava kotle se zásobníkem má minimální rozměry – šířka sestavy 1119 mm, minimální hloubka setu 822 mm.
V posledních letech se všichni snaží vytvořit si zdravý domov. Dbají o kvalitu bydlení, ať už jde o použití zdravotně nezávadných, přírodních a ekologicky šetrných stavebních materiálů, nebo přímo energeticky úsporných domů. Pokud chcete šetřit energií a žít zdravě, měli byste si vybrat vhodný zdroj tepla.
21. ročník mezinárodního odborného veletrhu vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky je již zhruba týden minulostí, ale dovolte mi, abych se tímto svým článkem ještě jednou na letňanské výstaviště vrátil a zmínil zde několik bodů, které mě tam letos zaujaly.
Firma ebm-papst, světový výrobce vysoce účinných ventilátorů a motorů, představuje unikátní řešení kompaktních ventilátorů s EC motorem a plně integrovanou řídící elektronikou, vhodné pro použití do potenciálně výbušného prostředí. Konečně také ATEX aplikace mohou naplno využít výhod moderních EC technologií.
Rok 2015 přinesl další skokové rozšíření mezinárodní certifikace ENplus pro dřevní pelety o 1,7 mil. tun. Česká republika k tomuto objemu přispívá 230 tisíci tunami nejvyšší kvality ENplus A1, které z větší části exportuje. ENplus certifikace pokrývá celý dodavatelský řetězec zahrnující výrobu pelet i jejich distribuci.
K 31. 12. 2015 bylo zákonem zrušeno Nařízení vlády č. 91/2010 Sb. o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Povinnosti z tohoto nařízení jsou nově od začátku roku 2016 uvedeny v Zákoně č. 133/1985 Sb. o požární ochraně a další podrobnosti o revizi a údržbě spalinových cest ve Vyhlášce č. 34/2016 Sb. o čištění, kontrole a revizi spalinové cesty.
Každá 7. novostavba je vybavena TČ. Tepelná čerpadla významně snižují energetickou náročnost staveb a mohou, na rozdíl od „pasivní“ výstavby, zajistit pobytový komfort vytápěním v zimě i chlazením v létě, příprava teplé vody je samozřejmostí a s čerpadly lze zajistit i řízenou výměnu vzduchu – aktivní rekuperací.
V roce 2015 došlo v České republice k impozantnímu nárůstu výroby dřevních pelet. Toto navýšení souvisí s programem Kotlíkové dotace, kde je možno na automatický peletový kotel získat 127,5 tis. Kč. Trh i veřejnost na danou situaci zareagovaly pozitivně – v segmentu ekologických kotlů na spalování biomasy nastává po letech útlumu opět nárůst.