Systém Danfoss Icon2™ nabízí přesné a účinné řízení teplovodního podlahového vytápění a stropního chlazení. Navíc je kompatibilní s inteligentní domácností a hodí se tak téměř pro každou aplikaci.
Systém IQRC byl vyvinut pro bezdrátovou zónovou regulaci vytápění velkých budov jako jsou školy, administrativní budovy ale i průmyslové haly. Na stávající teplovodní radiátory se namontují bezdrátové motorové termostatické hlavice, místnosti se osadí regulační jednotkou, která monitoruje a zaznamenává teplotu a ovládá motorové hlavice v souladu s předefinovanou požadovanou teplotou pro daný časový úsek.
Společnost Belimo, přední výrobce pohonů klapek, regulačních ventilů a čidel pro vytápění, větrání a klimatizaci, spojuje světy „řízení energie“ a „certifikovaného měření a vyúčtování energie“. Nová řada energetických ventilů Belimo Energy Valve™ a měřičů tepelné energie integruje měření energie, regulaci energie a vyúčtování s podporou internetu věcí v jednom zařízení.
ista Česká republika patří k průkopníkům výjimečné technologie dálkového odečtu energií na našem trhu. Technologii uvedla na trh již před 13 lety, a právě sběrnice dat, která i letos získala ocenění během veletrhu Infotherma, je srdcem celého systému. Jubilejní sběrnice byla instalována 21. 3. 2023 v bytovém domě na Praze 1 a uživatelé bytů v tomto domě již nebudou obtěžováni pochozími odečty energií.
Recenzovaný Náhrada kotle tepelným čerpadlem vyžaduje ověření hydrauliky soustavy, teplotních režimů a výkonů tepelného čerpadla. Vzájemné nepřizpůsobení lze orientačně odhalit změřením teplot, prací s grafy ekvitermní křivky a podklady výrobce, zejména v případě jednodušší soustavy vytápění v rodinném domě.
Revitalizací školní budovy ze 70. let 20. století v Českobrodské ulici v Praze vznikl unikátní projekt vybavený fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm. O vytápění se starají tepelná čerpadla, dešťová voda ze zelených střech a zpevněných ploch se využívá pro zálivku zeleně. Přečištěná voda ze sprch a umyvadel slouží ke splachování. Kvalitní architektura společně s inteligentním systémem větrání, osvětlení a stínění se stará o kvalitní vnitřní prostředí. Autor projektu Jiří Tencar představil realizaci školy na konferenci Energetická náročnost budov 2022.
Dne 17. ledna 2023 uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj debatu u kulatého stolu na téma úpravy vyhlášky č. 269/2015 Sb., o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům. Cílem diskuse bylo projednat možné změny, které by mohly přispět k úspornějšímu chování uživatelů bytů s přihlédnutím k potřebám všech obyvatel domu.
V segmentu vytápění domácností v letošním roce nejvíce vzrostla poptávka po tepelných čerpadlech, oproti jiným letům až čtyřnásobně. Zprvu to bylo na úkor plynových kotlů, k těm se však tuzemští spotřebitelé v posledních měsících opět vracejí, zejména s ohledem na nižší pořizovací a provozní náklady. Zájem naopak klesá o elektrokotle, které často nevychází z pohledu energetických štítků. Vlivem nové legislativy pak roste zájem i o dálkově odečitatelná měřidla. Ten by měl pokračovat i v příštím roce, naopak u tepelných čerpadel odborníci v příštích měsících čekají vystřízlivění uživatelů.
Nová bílá kniha společnosti Danfoss zveřejněná u příležitosti zahájení 27. konference smluvních stran (COP27) upozorňuje na naléhavou potřebu řešit rostoucí poptávku po energii. Prezident a generální ředitel společnosti Danfoss Kim Fausing říká, že budování obnovitelných zdrojů energie nebude ani zdaleka dostatečné, pokud neomezíme naši poptávku po energii.
Proč bych kdykoli nemohl vědět, kolik jsem utratil za energie? Tuto otázku jsem si často kladl, když jsem přes mobilní aplikaci spravoval svůj bankovní účet nebo si objednával taxi. Možná jste si stejnou otázku položili i vy, když jste několik měsíců netrpělivě čekali, až vám správa vaší budovy zašle roční vyúčtování, a přitom přemýšleli, jak vysokým nedoplatkem vás překvapí tentokrát.
Silný tlak na energetickou účinnost, moderní systémy rekuperace tepla a využívání obnovitelných zdrojů energie, plus partner, který sdílí ekologické zásady společnosti a má stejně ambiciózní cíle, pokud jde o udržitelný rozvoj a klimatickou neutralitu. A výsledkem takové spolupráce by mohla být pouze první továrna s nulovými emisemi pro Danfoss Polsko, postavená společností Panattoni v Grodzisk Mazowiecki. Je to také první takové zařízení společnosti Danfoss na světě.
Společnost IMI Hydronic Engineering spolupracuje na mnoha renovačních projektech po celém světě. Tentokrát se ale zaměřila na svůj vlastní výrobní závod v Německu, kde se mimo jiné vyrábějí ikonické termostatické hlavice K. Hlavním požadavkem bylo najít ideální řešení pro optimalizaci spotřeby energie a komfortu pro všechny zaměstnance.