Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Vytápíme plynem
Archiv článků od 13.7.2015 do 12.10.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

12.10.2015
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Pražská energetika (PRE), přední dodavatel elektrické energie, plynu a energetických služeb, zajišťuje všem zájemcům o úsporná opatření v oblasti vytápění a chlazení několik variant jak modernizovat nebo nově navrhnout primární zdroj vytápění.

Ilustrační obrázek: Kondenzační kotel VIADRUS
10.10.2015
VIADRUS a.s.

Na podzim končí prodej nehospodárných plynových kotlů. Kondenzační kotel se ale rychle zaplatí. Investice do modernější zařízení se ale vyplatí během několika let. V našem modelovém výpočtu za 4 roky.

6.10.2015
Aliaxis Utilities & Industry

V období července a srpna 2015 proběhla rozsáhlá rekonstrukce STL plynovodu v ulici Bohdalecká v Praze 4 - Michli. Důvodem této rekonstrukce byly občasné problémy s únikem plynu. Dílčí opravy již nebyly vhodné, a proto bylo rozhodnuto o celkové rekonstrukci. Původní potrubí bylo z oceli DN 500 a bylo nahrazeno potrubím z PE100 d 560 mm.

3.10.2015
ROBUR, s.r.o.

Absorpční technologie se v posledních několika letech osvědčila jakožto efektivní náhrada k CZT, a to jak z environmentálního, tak i z ekonomického hlediska. K dnešnímu dni využilo absorpci jako náhradu k CZT zhruba 80 bytových domů typu „panel“, přičemž další projekty jsou ve fázi přípravy.

1.10.2015
TESTO, s. r. o., Martin Dragoun

Analyzátor spalin je dnes nepostradatelným nástrojem každého servisního technika, a to nejen pro zajištění profesionálního servisu kotlů, ale i pro efektivní kontrolu celé otopné soustavy.

17.9.2015
Ing. Jan Blažíček, redakce

Druhý den veletrhu proběhl seminář Moderní systémy technických zařízení budov pro úsporné budovy uspořádaný Společností pro techniku prostředí. V rámci doprovodného programu prvního výstavního dne uspořádala tiskovou konferenci společnost Junkers, která přítomným novinářům oznámila, že bude na trhu vystupovat pod označením Junkers Bosch.

10.9.2015
Český plynárenský svaz (ČPS)

ČR se podílem skladovací kapacity na roční spotřebě plynu řadí mezi evropskou špičku. Plyn se v ČR uskladňuje v 6 sezónních a 1 špičkovém zásobníku plynu. Veškerá skladovací kapacita zemního plynu je již nyní v ČR naplněna na více než 87 %. ČR je dobře připravena na nadcházející topnou sezónu.

24.8.2015
Cech topenářů a instalatérů ČR

Jaký bude postup při doprodeji „starých“ spotřebičů po zářijových změnách a jak se liší energetické štítky kotlů pro vytápění, kombinovaných kotlů a pro topné systémy obsahující solární systém, akumulační zásobník, regulaci a přídavný tepelný zdroj pro vytápění + ohřev teplé vody?

21.8.2015
BRILON a.s.

Koncem roku 2007, kdy byl zveřejněn rozhovor „BRILON - brilantní řešení odvodů spalin“ se Zdeňkem Fučíkem, ředitelem společnosti Brilon a.s., nikdo netušil, jak naléhavá potřeba renovovat komíny vznikne zpřísněním požadavků na účinnost plynových kotlů po 26. září letošního roku.

20.8.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Na území Ruska se nacházejí největší zásoby zemního plynu na světě. Ruská těžba je druhou největší na světě. V plynárenství země dominuje polostátní podnik Gazprom. V posledních letech se však začínají prosazovat alternativní těžařské společnosti.

19.8.2015
ENBRA, a.s.

Moderní plynové kotle jsou úsporné a nabízejí téměř bezkonkurenční komfort ovládání i provozu. Na trhu najdete celou řadu plynových kotlů nejrůznějších výkonů a správný výběr kvalitního zařízení nemusí být úplně jednoduchý. Jaké otázky bychom si na prodejce měli připravit, až pro kotel vyrazíme? Zde je několik méně známých tipů přímo od odborníků.

7.8.2015
VIESSMANN, spol. s r.o.

Od 26. 9. 2015 budou energetické štítky ErP povinné. Produktovými štítky budou topná zařízení, ohřívače vody a zásobníky vybaveny od výrobce. Při kombinaci zařízení budou muset tzv. systémový štítek vystavit odborné firmy. Video ukazuje, jak jim s tímto novým úkolem pomůže Viessmann.

17.7.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Statistika výroby a spotřeby nastavuje zrcadlo a napovídá, kam se naše energetika ubírala a pravděpodobně bude ubírat. Nabízí se například srovnání s předpoklady, ze kterých vychází třeba Státní energetická koncepce. Stále vyvážíme tolik elektřiny? Jak si vedly obnovitelné zdroje? Co zásoby plynu a co vývoj jeho spotřeby?

16.7.2015
Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Vladimír Stupavský

Ministerstvo životního prostředí spravuje celorepublikové Kotlíkové dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1, kde mohou peníze z evropských fondů využít přímo občané. Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní kotle na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo solární systém.

14.7.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Je spousta lidí, kteří nechtějí měnit dodavatele elektřiny nebo plynu, jsou spokojeni s tím, jak to mají nastaveno. I oni ale mohou narazit na problém, který se týká tohoto oboru. V úvahu přichází stěhování se, koupě bytu, domu, připojení nové přípojky, úmrtí a celá řada jiných událostí.

13.7.2015
Ing. Jan Koloničný, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. David Kupka, Ph.D., VŠB- Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum

Kondenzační kotle menších výkonů se téměř výhradně uplatňují jen v oblasti spalování plynných a kapalných paliv, jež se vyznačují poměrně vysokou čistotou spalin. V případě biomasy se tento typ kotle nejčastěji používá ke spalování pelet, které mají velmi nízkou vlhkost (zpravidla do 5 % hmotnosti). Kondenzační kotle menších výkonů na spalování biomasy s vyšším podílem vlhkosti, jakou je například štěpka, se dosud na trhu nevyskytují.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama