Jedna z podmínek dobře fungující regulace tepelné soustavy je správná volba regulátoru tlakového rozdílu pro regulaci tlakového rozdílu v celé tepelné soustavě.
Jedna z podmínek dobře fungující regulace tepelné soustavy je správná volba regulátoru tlakového rozdílu pro regulaci tlakového rozdílu v celé tepelné soustavě.
Hledáte úsporný systém pro vytápění vašeho domu? Podívejte se na průběh montáže tepelného čerpadla a solárního systému Regulus, který se montoval na podzim roku 2010 do domu ve Vraném Nad Vltavou. Kompletní obrazová dokumentace je uvedena pod tímto článkem.
Společnost Viessmann získala pojedenácté za sebou ocenění "Odborný topenářský partner č. 1". Vyhlášení ankety časopisu Markt intern proběhlo na letošním mezinárodním veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem. Společnost Viessmann nabízí individuální řešení s efektivními systémy pro všechny nosiče energie a všechny oblasti použití a obsáhlou nabídku služeb.
Jak probíhala rekonstrukce kotelny základní školy? Co vedlo město k tomu, aby kotelnu rekonstruovalo? Jaká je účinnost nového kotle? O kolik díky výměně kotle poklesly náklady na vytápění? Došlo ke snížení emisí? To jsou otázky, které by mohl zodpovědět popis realizace s konkrétními technickými parametry.
Jesenická nemocnice jako soukromé zdravotnické zařízení, realizovala s firmou Siemens rekonstrukci tepelného hospodářství metodou EPC bez počátečního vstupního kapitálu. Projekt umožnil modernizovat energetické zázemí nemocnice, zajistil spolehlivost dodávek tepla a teplé vody a zajistil přehled o toku energií v areálu nemocnice.
Německá společnost ROTEX uvedla v roce 2010 novinku - kompaktní tepelné čerpadlo, které nemá na trhu obdoby. Nejen že se jedná o TČ s plynulou regulací výkonu využívající špičkovou japonskou invertorovou technologií od společnosti Daikin, ale jedná se současně o kompletní otopný systém, který umožňuje kombinovat různé zdroje tepla.
ISH je největší světovou přehlídkou výrobků v oborech vytápění, větrání, zdravotechniky a obnovitelných zdrojů. Na pětidenní akci pořádané ve všech prostorách frankfurtského veletržního areálu (250.000 m2 výstavní plochy) se podle informací organizátorů představilo téměř 2.500 vystavovatelů. Hlavním mottem tohoto ročníku byly voda a energie - dva zdroje potřebné pro život.
Recenzovaný Vyhodnocení otopného období kalendářního roku 2010 slouží pro potřeby výrobců a odběratelů tepla, kteří pracují v ročním režimu leden – prosinec. Poskytuje také podklady pro práci energetických expertů při provozním vyhodnocování spotřeby energie budov. Dále poskytuje číselné údaje pro oblast kontroly kotlů podle vyhlášky 276/2007 Sb.
První solární systémy pro přípravu teplé vody se objevily v 60. a 70. letech minulého století. Impulzem pro rychlý vývoj solárních systémů se stala "první ropná krize".
Na TZB-info.cz se hojně diskutuje o nutnosti použití folie při montáži podlahového topení. Opravdu je nutná? A použít raději systémovou desku nebo rovný polystyren?
Měření tepla na patách objektů zaznamenalo v posledních 20 letech nebývalý rozmach. Zdá se těžko uvěřitelné, že se před 40 roky celkem běžně používaly měřiče pracující na čistě mechanickém principu a bez jediné elektronické součásti. Mechanické měřiče tepla zvládaly nejen měřit teplotu a průtok, ale také počítat teplotní diferenci a tyto hodnoty násobit podle kalorimetrické rovnice.
V současné době dochází k masivnímu zateplování obvodových plášťů a výměně oken panelových objektů ve snaze maximálně snížit jejich tepelnou ztrátu a tím i náklady na vytápění, které tvoří zpravidla největší část provozních nákladů v nezateplených objektech. Kvalitním zateplením lze dosáhnout velmi výrazného snížení tepelné ztráty, kterou lze na straně obálky budovy dále snižovat jen za cenu vysokých investičních nákladů. V řadě případů je finančně výhodnější přejít po snížení tepelné ztráty objektu na jiný zdroj tepla na vytápění s levnější energií.
Společnost IVAR CS v souladu se svou firemní strategií zařazuje pravidelně do své nabídky nové progresivní technologie. Nyní rozšiřuje svoji nabídku o nové řešení kompaktních bytových stanic IVAR.SAT. Jedná se o kompaktní modulově konstruované termohydraulické jednotky umožňující nezávislé řízené vytápění a přípravu teplé vody v bytech napojených na centrální rozvody tepla.
Při hledání úspor provozních nákladů v panelových domech se v první řadě zaměřujeme na úsporu nákladů na vytápění. Toho lze dosáhnout snížením tepelné ztráty objektu zateplením obálky budovy (článek Zateplování panelových domů - technologické limity), volbou efektivního způsobu větrání (Rekuperace tepla v panelovém domě - ano či ne?) a výměnou zdroje tepla na vytápění (Alternativa k CZT pro panelové domy). Další významné úspory lze dosáhnout na straně přípravy teplé vody.