Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 29.3.2010 do 9.4.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

9.4.2010
redakce

Jednou z novinek veletržního kalendáře ABF, a.s., pro rok 2010 bude i nově připravovaný veletrh FOR THERM, věnovaný vytápění, alternativním zdrojům energie a vzduchotechnice.

8.4.2010
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., Ing. Lubomír Čepek

Firma Grundfos je jeden z největších dodavatelů čerpací techniky na světě. Z tohoto důvodu velkou měrou ovlivňuje technologickou a technickou úroveň čerpadel. Pro uspokojení potřeb zákazníků v oblasti TZB vyvinula firma Grundfos nejširší a nejucelenější řadu In-line čerpadel na světě - neregulovaná čerpadla TP a elektronicky regulovaná čerpadla TPE.

7.4.2010
BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy

Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o., působící na českém stavebním trhu již od roku 1993, je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby. Systém sestává z tepelněizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednicích dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP. Důležitým doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA.

6.4.2010
STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

Tepelná čerpadla vzduch/voda značky Stiebel Eltron mají pracovní rozsah od -20 °C do + 40 °C. Z hlediska klimatu topné sezóny v ČR je počet dní s extrémně nízkou venkovní teplotou malý a nemá na celkovou spotřebu energie významný vliv. Díky kompaktnímu provedení přístroje je každé tepelné čerpadlo vzduch/voda nenáročné na montáž a jeho pořízení vyjde levněji, než je tomu u jiných systémů.

5.4.2010
BRILON a.s.

Tepelná čerpadla Atlantic Alféa jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladicí a klimatizační technikou. Výsledkem jsou tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb.

5.4.2010
Ing. R. Matějka, Ing. R. Dlabaja, ITC Zlín

Solární kolektory musí při uvedení na trh splnit požadavky zákona č. 22/1997 Sb. Podmínkou pro poskytnutí dotace Zelená úsporám je navíc dosažení minimálního ročního solárního zisku z jedné instalace 1500 kWh. Instalovaná solární soustava musí splnit i podmínku ročního solárního zisku alespoň 350 kWh/m2 absorpční plochy.

5.4.2010
J.V.Ráž, DiS.

Na výstupních datech výpočtu termicky vyvážené otopné soustavy jsou demonstrovány automatické úspory tepla regulační technikou při působení tepelných zisků. Předvedeno je dynamické chování soustavy a poprvé jsou kvantifikovány změny pracovních parametrů soustav, ke kterým při působení tepelných zisků dochází. Výsledky dokazují, že termicky vyvážené otopné soustavy uspoří podstatně více tepelné energie.

4.4.2010
Prof. Dr. Wolfgang Feist, Bauphysik; Universität Innsbruck und Passivhaus Institut Darmstadt

Vědecky podložené důkazy vyzkoušené v praxi, které vypovídají o tom, že je stavebnictví schopno snížit energetickou spotřebu novostaveb a rekonstrukcí u starších budov na hodnoty nižší než 10 % současné průměrné spotřeby. Důkazem budiž příspěvky k Mezinárodním konferencím o pasivních domech a k 1. Konferenci o pasivních domech a výstavě 2009 ve městě Pécs.

4.4.2010
redakce

37. ročník Mostra Convegno (MCE) potvrdil své renomé významné události v oblasti HVAC a sanitárních instalací a ukázal nové trendy v technologiích pro snižování energetické náročnosti a v trhu koupelen.

1.4.2010
REGULUS spol. s r.o.

Solartherm je moderní kompaktní systém, který zajišťuje vytápění a ohřev teplé vody pro domácnost pomocí kombinace dvou úsporných technologií - kondenzačního kotle a solárního systému.

30.3.2010
REFLEX CZ, s. r. o.

Přesvěčte se o špičkové technické úrovni výrobků společnosti REFLEX, o vysokém standardu technických podkladů. Dokážeme Vám, že je to technika pro budoucnost a že jsme ti praví partneři pro společné řešení problémů ve Vaší každodení práci.

29.3.2010
Ing. Vladimír Valenta

V příspěvku je uveden návrh zapojení, základní tepelné výpočty a způsob řízení ohřevu vody v externím deskovém ohřívači (výměníku) a zásobníku teplé vody, který umožňuje jednoznačný popis ohřevu běžnými vztahy. Zásobník snižuje nutný výkon zdroje tepla, kterým je zde teplovodní plynový kondenzační kotel.

29.3.2010
Ing. Pavel Sláma

Článek navrhuje možná opatření směřující ke snížení tepelných ztrát potrubních sítí sloužících k zásobování teplem. Rozebírá možnosti snižování teplot na potrubních sítích v souvislosti se snižováním spotřeby zásobovaných objektů a snaží se najít vhodné řešení izolací potrubních sítí.

29.3.2010
Energy Benefit Centre a.s.

Diskusní setkání zaměřené na současná pravidla a vývoj v Operačním programu životní prostředí, prioritní ose 2 a 3, programu Eko-energie a Zelená úsporám. Priority podpory, projektový cyklus, čerpání prostředků, plnění parametrů, závěrečný audit projektů, nejpodporovaněší zařízení využívající obnovitelné zdroje energie - solární soustavy, kotle na biomasu a tepelná čerpadla.

29.3.2010
Ing. Pavlína Voláková

V současné době roste podpora výroby energie z obnovitelných zdrojů. Jedním z důležitých obnovitelných zdrojů energie je biomasa. Ta může být využívána v bioplynových stanicích jako surový organický materiál různého původu o vysoké vlhkosti nebo jako "suchá" biomasa s nízkým podílem vlhkosti, která je vhodná k výrobě energie spalováním. Z biomasy lze vyrábět elektřinu i teplo. A právě v tom je problém. Zatímco výroba elektřiny je podporována, podpora výroby tepla chybí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama