Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 29.5.2010 do 9.6.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

7.6.2010
Ing. Bořivoj Šourek

V článku jsou uvedena některá základní zapojení solárních soustav pro jednotlivé spotřebiče tepla (teplá voda, vytápění, bazén) a zjednodušený návrh potřebné plochy. U každého schématu je stručně popsána jeho funkce. V závěru jsou pak ještě naznačeny možné varianty napojení akumulačních nádob podle možností a požadavků na provoz solární soustavy.

7.6.2010
Ing. R. Matějka, Ing. R. Dlabaja, ITC Zlín

Zkoušení tepelných čerpadel navazuje na článek o zkoušení solárních kolektorů. Základní funkční princip tepelného čerpadla spočívá v tom, že odebírá teplo z okolního prostředí, a to pak převede na vyšší teplotní hladinu a předá podle způsobu použití na vytápění nebo ohřev teplé vody. Výhoda oproti kolektorům je, že funguje, i když nesvítí slunce.

5.6.2010

Velmi zajímavou instalaci skládaných výměníků CIPRIANI nalezneme v potravinářské výrobě pokrmů pro domácí mazlíčky. Projekt instalace zahrnoval dva výměníky tepla zabezpečující oddělení chladicí vody v otevřeném chladicím okruhu od vnitřního okruhu sterilizačních autoklávů.

5.6.2010
Energy Centre České Budějovice

Když Energy Centre České Budějovice na podzim minulého roku uspořádalo Základní vzdělávací kurz pro energetické poradce, byl o tento kurz obrovský zájem a počet přihlášených zájemců z celé republiky několikanásobně překročil kapacitu kurzu. Jedná se totiž o ojedinělou akci svého druhu v České republice.

4.6.2010
BDR Thermea (Czech Republic) s.r.o.

Společnost BAXI Heating přichází s inovovanou řadou kotlů MAINFOUR a ECOFOUR. Model MAINFOUR je vybaven např. bitermickým výměníkem. Model ECOFOUR disponuje kompaktní hydraulickou jednotkou s elektrickým trojcestným ventilem. Oba kotle mají přípravu pro zapojení do solárního systému BAXI.

3.6.2010
ELEKTROBOCK CZ s.r.o.

V době, kdy je nutné se poohlížet po úsporných variantách ovládání topných a dalších systémů, přichází firma ELEKTROBOCK CZ s.r.o. opět s novinkami nejen pro topenářskou techniku.

3.6.2010
Nativa spol. s r.o.

Dostatečná výměna vzduchu a maximální využití energie z odtahovaného vzduchu byla základní myšlenkou při konstrukci tepelného čerpadla Comfortzone. Tepelné čerpadlo Comfortzone je nejúčinnější ventilační tepelné čerpadlo na trhu. Zabezpečuje úsporné vytápění, komfortní větrání a rychlý ohřev teplé vody.

2.6.2010
DANFOSS, s. r. o.

Nový bezdrátový řídicí systém podlahového vytápění Danfoss CF2 nabízí optimální maximální spolehlivost a rozšířené funkce v kombinaci s tak snadnou instalací a používáním, jaké jinde nenajdete.

2.6.2010
REGULUS spol. s r.o.

Kompaktní provedení solárního zásobníku s předem instalovanou čerpadlovou skupinou zjednodušuje montáž. Zkracuje se čas instalace a tím se montáž zlevňuje. V místech s nedostatkem prostoru je výhodou i to, že se čerpadlová skupina nemusí umisťovat na zeď a vedení trubek je jednodušší.

1.6.2010

Na veletrhu 3K uvidíte přední evropské výrobce materiálů pro stavbu krbů a kamen v akci ! ! Na každém veletržním stánku se bude "pracovat" a budeme ukazovat materiály v praxi. Jako doprovodný program můžete shlédnout několik zajímavých seminářů od odborníků z oboru.

31.5.2010
IMI Hydronic Engineering, Radim Hečko

Plyny v otopných a a chladících soustavách způsobují problémy při uvádění do provozu i v následně v provozu. Čerpadla nemohou vytvořit požadovanou tlakovou diferenci a dochází ke značným podprůtokům, regulační a vyvažovací armatury nejsou schopny plnit svoji funkci. Řešení je přitom snadné.

31.5.2010
Ing. Bořivoj Šourek

V první části článku je stručný přehled trhu kolektorů slunečního záření v České republice, základní členění jednotlivých typů kolektorů a hlavních součástí solárních soustav. V dalších pokračováních jsou uvedena některá základní zapojení solárních soustav pro jednotlivé spotřebiče tepla a možné varianty napojení akumulačních nádob.

31.5.2010
doc. Ing. Jiří Pospíšil, PhD., doc. Ing. Jan Fiedler, Dr.

Moderní teplárenské technologie konkurenceschopné na energetickém trhu musí vykazovat vysokou efektivnost provozu při současném co nejdelším ročním využití. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí s komplexní minimalizací negativních dopadů výroby elektrické energie, tepla a chladu.

30.5.2010
Vít Smrčka, Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Plzeňská teplárenská zprovoznila největší zařízení v České republice na výrobu energie z biomasy. Výkon nového energobloku je 11,5 megawattu elektrických a 35 MW tepelných. Dosud největší instalovaný výkon v Česku u podobného zařízení pro výrobu elektřiny byl jen 3,5 MW. Jedná se o významný obnovitelný zdroj energie i v rámci Evropské unie.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama