Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Výměny kotlů
Archiv článků od 14.10.2023 do 11.1.2024

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

Vnitřní jednotka tepelného čerpadla Vitocal 150-A a Vitocell Modular 100-VE. Zdroj: Viessmann
11.1.2024
VIESSMANN, spol. s r.o.

Společnost Viessmann vyvinula modulární zásobníky Vitocell, které spolu s tepelnými čerpadly vzduch/voda rodu Vitocal 150-A/151-A tvoří ideální kombinaci pro modernizaci vytápěcího systému. Nové zásobníky teplé vody a akumulační zásobníky topné vody Vitocell lze použít samostatně nebo ve vzájemné kombinaci. Jejich jedinečná modulární konstrukce umožňuje co nejlépe využít instalační plochu.

Ilustrativní obrázek (Foto a copy: Josef Hodboď)
11.12.2023
Ing. Veronika Dokoupilová, doc. Ing. Petr Horák, Ph.D.

Recenzovaný Studie ukázala, že na dotaci v programu Oprav dům po babičce lze dosáhnout pouhým zateplením vybraných konstrukcí a orientačně jsou vyčísleny náklady a výše dotace. Majitel může doplnit vylepšení na straně TZB a využít k tomu další kategorie dotace.

Základní škola ve městě Zbýšov, nová kotelna se vrátila do 3 let
5.12.2023
THERMONA, spol. s r.o.

Kaskáda 4× THERM 90 KD.A nahradila naddimenzované a nehospodárné kotle. Nehospodárný provoz a celková energetická náročnost budovy byly pro zřizovatele impulzem ke kompletní revitalizaci budovy. Investice do nové kotelny se vrátily do 3 let.

4.12.2023
Ing. Zdeněk Lyčka

Odborný Spalování dřevních paliv v domovních kotelnách zanechává nesrovnatelně menší uhlíkovou stopu než spalování zemního plynu či uhlí, a to i se započtením veškeré spotřeby primární neobnovitelné energie na těžbu a zpracování dřeva a výrobu paliv z něj.

Ing. Jiří Svoboda, jednatel a ředitel české společnosti Master Therm tepelná čerpadla s.r.o. v reportáži ČT
29.11.2023
Master Therm tepelná čerpadla s.r.o.

Aktuální dotační tituly ovlivňují poptávku po materiálech i technologiích. Rok 2022 byl z pohledu tepelných čerpadel a fotovoltaiky rekordní, v letošním roce hrálo roli také až zářijové spuštění dotací. Dotace je podporou pro investory, přesto např. dotace Oprav dům po babičce přilákala zatím jen 319 žadatelů.

Plynová kotelna v ZŠ Bohuňovice
29.11.2023
Buderus Česká republika, Ing. Václav Švorčík

Značka Buderus uvedla v 2. polovině roku 2023 na český trh nový nástěnný kondenzační kotel Logamax plus GB272. Jedná se o přímého nástupce oblíbeného kotle Logamax plus GB162, který byl s obměnami v prodeji od roku 2006. Tento veleúspěšný kotel, který bychom našli v tisících kotelnách po celém světě, znal téměř každý montážník, projektant i servisní technik.

20.11.2023
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Podle dat ministerstva průmyslu a obchodu obliba tepelných čerpadel v tuzemsku rok od roku stoupá. Největší zájem je o tepelná čerpadla typu vzduch-voda, jejichž nabídku letos rozšířila společnost Panasonic. Nová čerpadla řady Aquarea L jsou ideálním řešením pro rekonstruované domy, a navíc se vyrábí v ČR. V plzeňském závodě se produkují vnitřní i venkovní jednotky nejen pro Česko, ale celý evropský trh!

15.11.2023
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Ještě tišší, kompaktnější a účinnější. Bosch Compress 7400i AW je jedno z nejtišších tepelných čerpadel na trhu díky aktivnímu tlumení pomocí integrovaného hlukového difuzoru. Maximální účinnost a úspora nákladů na energii díky SCOP (sezónní topný faktor) až 5,1. Jednoduchá obsluha i servis díky aplikaci.

Kontrola a údržba je důležitá pro bezpečný a úsporný provoz plynového kotle, Vladiír těšínský, T-TOP Kostelec nad Labem
13.11.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pravidelná kontrola topného zařízení i spalinových cest je klíčová pro bezpečné a efektivní fungování kotle a může významně prodloužit dobu životnosti topného zařízení. Ale není kontrola jako prohlídka. Údržba a servis jdou ruku v ruce. Prohlídka už může být zavádějící pojem.

Ing. Zdeněk Lyčka, výkonný ředitel APTT. Zdroj: estav.tv
1.11.2023
redakce

Jako hlavní palivo využívá uhelná paliva stále okolo 300 tisíc domácností. Zákaz uvádět uhelné kotle na trh v ČR, když je lze přivézt ze zahraničí nedává smysl. Rozhovor s Ing. Zdeňkem Lyčkou, výkonným ředitelem APTT.

21.10.2023
Ing. Zdeněk Lyčka

Ve druhé polovině roku 2024 by měly být dle sdělení ministra životního prostředí rozšířeny stávající dotace na výměny kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2 o dotace na výměnu kotlů také třídy 3. Podrobnosti se připravují.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama