Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Výměny kotlů
Archiv článků od 27.10.2022 do 27.12.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

27.12.2022
ENBRA, a.s.

V segmentu vytápění domácností v letošním roce nejvíce vzrostla poptávka po tepelných čerpadlech, oproti jiným letům až čtyřnásobně. Zprvu to bylo na úkor plynových kotlů, k těm se však tuzemští spotřebitelé v posledních měsících opět vracejí, zejména s ohledem na nižší pořizovací a provozní náklady. Zájem naopak klesá o elektrokotle, které často nevychází z pohledu energetických štítků. Vlivem nové legislativy pak roste zájem i o dálkově odečitatelná měřidla. Ten by měl pokračovat i v příštím roce, naopak u tepelných čerpadel odborníci v příštích měsících čekají vystřízlivění uživatelů.

22.12.2022
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Energetická krize těžce doléhá na většinu českých domácností. Ty se snaží volit taková energeticky úsporná řešení, která by jim pomohla dosáhnout co největší energetické soběstačnosti. Ze situace na trhu navíc vyplývá, že se letošní boom poptávek po tepelných čerpadlech a fotovoltaických systémech pravděpodobně nezastaví ani v příštích letech.

19.12.2022
ENBRA, a.s.

Zájem o náhradu plynového kotle za tepelné čerpadlo roste. Pořizovací cena tepelného čerpadla je oproti plynovému kotli vyšší, ovšem vytápění může vyjít v dlouhodobém horizontu levněji. Roli hraje také obava z dostupnosti paliva. Pro jaké typy staveb je tepelné čerpadlo vhodné a kde je potřeba jeho pořízení více zvažovat? O kolik se liší roční náklady oproti plynovému kotli? A jak při jejich výpočtech zohledňovat aktuální ceny plynu? Nejen na tyto otázky odpovídá následující článek.

17.12.2022
Buderus (Bosch Termotechnika s.r.o.)

Jak lze snížit spotřebu plynu a snížit tak náklady na vytápění a přípravu teplé vody? Mimo řady obecných doporučení, které se týkají většinou změny ve způsobu vytápění, tak lze znatelné úspory ve výši až 30 % dosáhnout, pokud vyměníte starý neefektivní zdroj za nový.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda (kompakt) Compress 7000i AW
13.12.2022
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

V dnešní době, kdy všichni vnímáme veliký zájem o tepelná čerpadla, se velmi často potýkáme s otázkou: „Jaké tepelné čerpadlo je pro daný dům nejlepší?“ Volba správného modelu může být zcela zásadní jak pro optimální provozní náklady, tak pro samotné fungování tepelného čerpadla.

8.12.2022
Ing. Zdeněk Lyčka

Umělým vysušením zkušebních vzorků palivového dřeva lze s velkou přesností ověřit správnost měření jejich vlhkosti hrotovým vlhkoměrem. Jednoduchou metodou lze zjistit také hustotu dřeva.

5.12.2022
OPOP s.r.o.

Pokud chcete vytápět pevným palivem, a přitom se o topení co nejméně starat, je nejlepší zvolit automatický kotel na pelety. Ze všech možností nabízí nejvyšší komfort, protože většinu práce udělá za vás. Pro snadnou údržbu můžete použít užitečné příslušenství. Kotel se navíc vejde i do velmi malých prostor.

4.12.2022
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o.

Rodinný dům se nachází v malé obci v Krušných horách, na pozemku o velikosti 6 426 m2. Dům je navržen jako pasivní stavba, která těží z polohy a orientace parcely. Prosklené plochy se v zimě stávají tepelným zdrojem domu díky dopadajícímu světlu do interiéru.

„Igelitová zkouška“ je jednoduchou pomůckou orientačního ověření suchosti palivového dřeva
16.11.2022
Ing. Zdeněk Lyčka

Po měsíci přirozeného sušení se vlhkost štěpů smrku i buku přiblížila mezi hygroskopicity, tedy relativní vlhkosti ha hranici 25 %. Pozitivně dopadl i „igelitový“ test.

5.11.2022
Ing. Zdeněk Lyčka

V pokračování měření vlhkosti štípaného palivového dřeva při jeho postupném vysychání se mimo jiné dozvíte, co je mez hygroskopicity a jaký význam má právě pro palivové dřevo.

Obr. Plocha obytných místností 123 m2, tepelná ztráta 3 kW při −15 °C, dispozice: 5 + kk
4.11.2022
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch vytápí energeticky úsporné domy jednoduše a úsporně. Při větší potřebě tepla, nebo i ve stávajících domech s teplovodními kotly na plyn nebo elektřinu nebo s přímotopným elektrickým vytápěním, jsou rychlým řešením pro úspory.

27.10.2022
OPOP s.r.o.

Kotle na pevná paliva od OPOP se vyrábějí ve Valašském Meziříčí už víc než 60 let a v posledních měsících se výroba doslova nezastaví. Jak vybrat kotel do novostavby? Jaké palivo zvolit a kdy můžete mít objednaný kotel doma? Zeptali jsme Ing. Romana Boczka, který má v OPOP na starost obchod a servisní síť.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama