Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápění
Archiv článků od 27.9.2010 do 18.10.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

18.10.2010
redakce

Portál TZB-info byl zařazen na seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice. Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik slouží k hodnocení výsledků výzkumu a vývoje, které jsou vykazovány jako články v odborném periodiku.

16.10.2010
KOTLE LOOS, spol. s r.o.

Vynikající spoluprací s pracovníky tepelné soustavy s. p. DIAMO ve Stráži pod Ralskem při přípravě i realizaci vznikl jedinečný celek zařízení včetně řízení, který je skutečnou ukázkou kvality a spolehlivosti výrobků Loos.

15.10.2010
Agentura INFORPRES s.r.o.

Již nyní, čtvrt roku před zahájením mezinárodní výstavy Infotherma 2011, jsou všechny plochy ostravského výstaviště rezervovány domácími a zahraničními vystavovateli. Přes 350 firem a organizací se bude 17. - 20. ledna 2011 prezentovat novinkami, produkty a službami, které se týkají vytápění, úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů.

12.10.2010
Redakce

Anketa redakce TZB-info, za jejíž vyplnění Vám nejen budeme vděčni, ale vylosovaní se mohou těšit na pěkné ceny. Výsledky ankety budou pro nás důležitou pomůckou v redakční práci. Předem děkujeme za Váš čas pro vyplnění ankety.

12.10.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Energoklastr, ČVUT a CVVI uspořádali ve dnech od 13. do 17. září 2010 v Praze workshop a konferenci Advanced HVAC Control 2010 na téma pokročilé řízení systémů vytápění, větrání a klimatizace. Poslechněte si nejzajímavější přednášky z konference.

12.10.2010
REFLEX CZ, s. r. o.

Dlouholetý výzkum a vývoj promítnutý do konkrétních výrobků, to je Reflex a jeho komplexní program, který nabízí řešení v oblastech: expanze topných a chladicích soustav s možností odplyňování a doplňování, expanze soustav ohřevu pitné a užitkové vody, ohřev vody a její akumulace vč. možnosti využití solární energie.

11.10.2010
Ing. Marek Bláha, TEPELNÁ ČERPADLA IVT s.r.o.

Dlouhodobý a detailní test tepelných čerpadel prokázal, že kvalitní zařízení, která odebírají teplo ze země, dokážou v nových domech v průměru ušetřit 74 % energie na vytápění a ohřev vody. Naměřený průměrný roční topný faktor (SPF) se pohyboval v závislosti na zvoleném systému tepelného čerpadla a typu topného systému od 2,6 do 3,8.

7.10.2010
REHAU, s.r.o.

Geotermální energie je nejstarší energií na naší planetě. Vzniká v zemském jádru rozpadem radioaktivních látek a působením slapových sil. Jejími viditelnými projevy jsou erupce sopek a gejzírů, horké prameny či parní výrony. Lidstvo tuto energii využívá k vytápění nebo pro výrobu elektřiny v geotermálních elektrárnách. Můžeme ji využívat nezávisle na počasí a ročním období.

7.10.2010

V září proběhl 21. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2010. Veletrh navštívilo 75 218 lidí a zúčastnilo se jej 812 vystavovatelů na 18 768 m2. Podle pořadatelů dosáhla návštěvnost veletrhu FOR ARCH 2010 stejné úrovně jako v loňském roce, když atakovala hranici cca 80 000 návštěvníků. Na veletržním stánku přivítal návštěvníky i portál TZB-info.

6.10.2010
NRG Group a.s.

Lidé, kteří plánují pořízení vlastního domu nebo jeho rekonstrukci, se často rozhodují o vhodném způsobu vytápění a přípravě teplé vody. Vědí, že tato volba může výrazně ovlivnit kvalitu jejich budoucího života po mnoho let, a proto jí věnují patřičnou pozornost.

5.10.2010
Jan Blažíček

Článek se vrací k semináři pořádanému společností SEVEn, na kterém byly prezentovány možnosti využití metody EPC (Energy Performance Contracting) v projektech zaměřených na energetické úspory. Kromě informací popisujících principy a možnosti využití EPC bylo představeno několik realizací z praxe.

4.10.2010

Poptávka investorů po pasivních domech se neustále zvyšuje. Nově se o pasivní domy zajímají i instituce veřejné správy. Tento trend nesporně podpořila také nová Směrnice o energetické náročnosti budov. Již šest let pořádaná Centrum pasivního domu mezinárodní konference o pasivních domech. Letošní ročník - PASIVNÍ DOMY 2010 - začíná již 14. října!

4.10.2010
kolektiv autorů, spolupráce Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Článek pojednává o solárních soustavách na panelových domech, o jejich účinnostech, energetických parametrech, o jejich architektonické integraci do objektu. V článku se dále dočtete o zajímavých aplikacích solárních kolektorů a o příkladech jejich umístění na objektu. Článek také přináší informace o realizaci solární soustavy na objektu SŠt Zelený pruh v Praze 4.

4.10.2010
doc. Ing. Vladimír Jelínek, CSc.

V předchozích částech bylo uvedeno, že difuzní tok vodní páry konstrukcí stěny je způsoben rozdílem částečných tlaků mezi oběma vzduchovými prostory. Pro zjišťování kondenzace vodní páry v konstrukci stěny se za kriteriální období považuje zimní období s nízkou teplotou venkovního vzduchu při nízké měrné vlhkosti.

4.10.2010
FV - Plast, a.s.

FV Plast, a.s., jako první výrobce v ČR uvádí na trh novou generaci vícevrstvých PPR trubek vyztužených skelnými vlákny. Tato technologie poskytuje trubce FV Plast FASER mj. vysokou ohybovou tuhost a nízkou teplotní dilataci. Trubka proto dovoluje úplně nový přístup při navrhování a realizaci systému rozvodu vody nebo topení.

1.10.2010
Vlastimil Růžička, redakce

Centrum pasivního domu se sídlem v Brně uspořádalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2010 seminář Pasivní domy. Zájemci mohli navštívit také výstavní stánek sdružení, kde získali ústní i tištěné informace a mohli si domluvit individuální konzultace s těmi nejpovolanějšími.

29.9.2010
KOMEXTHERM Praha, spol. s r.o.

Firma KOMEXTHERM Praha spol. s r.o. vyrábí celou řadu výrobků, které zajišťují hospodárný a šetrný provoz celé otopné soustavy. V letošním roce firma uvádí na trh novinku – regulátor KOMEXTHERM RIT 06 D. Tento regulátor je založen na principu směšování kotlové a zpáteční vody otopné soustavy.

27.9.2010
doc. Ing. Vladimír Jelínek, CSc.

Jak bylo již v části 1 uvedeno, dochází k vlhkostnímu toku stěnou v důsledku rozdílu částečného tlaku v obou vzduchových prostředích, oddělených stěnovou konstrukcí. Vlhkost prostupuje stěnou z prostředí s vyšším částečným tlakem do prostředí s nižším částečným tlakem. V průběhu ročního období se měrná vlhkost vzduchu mění zejména u venkovního prostředí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama