Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Vytápíme elektřinou

Od 1. 9. 2020 je účinná vyhláška č. 264/2020 Sb., o energetické náročnosti budov, která zásadně ovlivňuje možnost využít elektrickou energii pro vytápění nových nebo významně rekonstruovaných budov. S přímotopným elektrickým vytápěním rodinných domů je splnění limitu, a to na potřebu primární energii z neobnovitelných zdrojů energie, podmíněno zpravidla instalací větrání s rekuperací tepla, s doplňkovým využitím zdroje tepla s velkým podílem OZE, například spalováním dřeva, soustavou využívající sluneční záření, přípravou teplé vody v zásobníku s malým tepelným čerpadlem atp.

Přímotopné elektrické vytápění má nemalý počet příznivců. Důvodem je skutečnost, že jeho výkon se velmi snadno, rychle a přesně reguluje. V případě přeměny elektrické energie na tepelnou prostřednictvím topných kabelů, rohoží, sálavých, konvekčních i akumulačních těles, se snadno instaluje. V součtu investičních a servisních nákladů jde o nejméně nákladný způsob, který kompenzuje vyšší jednotkovou cenu elektrické energie, zejména při splnění aktuálně povinných standardů na nízkoenergetické stavění NZEB.

Teplovodní forma s elektrokotlem nebo tepelným čerpadlem umožňuje snadný přechod na jiný zdroj energie, pokud je dočasně výhodnější. Pokud tepelné čerpadlo umí vytápět i chladit, pak může stejná soustava řešit i potřebu chlazení vnitřního prostředí.

Elektrické vytápění může být jediným možným řešením vytápění rodinných domů bez větší technické místnosti v místech, s velmi malým pozemkem, kde je pouze elektrická přípojka.Zdroje a výroba elektrické energie


Tarifní sazby a přednosti


LegislativaVenkovní aplikace


Historie


Kalkulátor cen energiíMohlo by vás zajímat


Ing. Lukáš Maštera, obchodní ředitel společnosti Thermona, foto TZB-info
7.10.2021redakce
Kotle Thermona v řadě KLASIK jsou větší kotle zejména pro kaskádové kotelny, v řadě OPTIMUM, jsme se soustředili na vyladění poměru cena/výkon a řada PREMIUM, to jsou špičkové kotle s nejnovějšími technologiemi.
7.10.2021Ing. Antonín Chyba, Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Pokud má tepelné čerpadlo při výstupní teplotě otopné vody např. 65 °C dostatečný tepelný výkon, je poměrně reálné jeho efektivní využití i ve starších budovách. Na trhu přibývají tepelná čerpadla s výstupní teplotou i vyšší a s chladivy šetrnými k životnímu prostředí.
6.10.2021Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Nově stanovené podmínky programu NZÚ ukazují perspektivní zdroje tepla pro vytápění. A to nejen pro případy povinných výměn kotlů. Obecně však platí, že neperspektivní neznamená zakázaný.
27.8.2021Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V on-line rozhovoru se experti Bosch zaměřili na procesy, které doprovází vznik a existenci výrobku. Od úvodního nápadu k nadšení a přízni zákazníků vede cesta, která může začínat vizionářem. Bez hledání a nalezení řešení vyhovujících konstruktérům, technologům výroby, distributorům, prodejcům i instalačním firmám a provozovatelům nelze dosáhnout úspěchu na světových trzích.
24.6.2021Státní fond životního prostředí
Jedním z předpokladů úspěchu žádosti o dotaci z programu Nová zelená úsporám a Dešťovka v letech 2021–2030 může být spolupráce se specialistou. SFŽP zprovoznil registrační systém. Očekává se, že činnost specialistů bude i finančně podpořena.
Designový radiátor Variant Cool
21.5.2021ISAN Radiátory s.r.o.
Společnost ISAN je tradiční tuzemský výrobce designových radiátorů. Odborníci z ISANu permanentně hledají nové možnosti, jak přinášet inovativní a neotřelá řešení. V roce 2021 přichází s novinkami jako třeba extra tenký výkonný radiátor, který současně skvěle vypadá a šetří energii.

Partneři - Vytápíme elektřinou


Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Vytápění


VIDEA 
 
Reklama